Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...

Partneři - Lode.czPartneři - Lode.cz

SPS Praha
najachtu.cz
ČESKÁ ASOCIACE NÁMOŘNÍHO JACHTINGU

Úvod > Legislativa


Kalkulačka výpočtu nového poplatku za lodě v Chorvatsku
 
      Po dlouhé době se zdá, že v Chorvatsku začíná být jasno ohledně tolik kritizovaných Crewlistů a Prijav. Nový výpočet ukazuje on-line kalkulačka.

 
Nyní, před sezónou 2014 je jasné, že při určování výše poplatku budou mít lodě ať už plují pod jakoukoliv vlajkou stejné podmínky. Při výpočtu jeho výše jsou nyní rozhodující zejména dva parametry: délka lodě a výkon motoru. Jednotlivé položky, ze kterých se poplatek skládá (bezpečnost plavby, poplatek za ochranu moře proti znečištění, poplatek za využití chorvatské námořní infrastruktury) jsou těmito parametry při výpočtu ovlivněny. Stejné zůstávají poplatky za informační mapu při prvním přihlášení (20,-K) a dále je ještě připočítáván poplatek za využití majáků, ten však není na délce lodi ani výkonu motoru závislý. Slevy za opakování ovšem tímto byly zrušeny.

Většina majitelů lodí by měla v konečném důsledku ušetřit. Například zatímco podle starých předpisů platila Bavaria 38 Cruiser se 40kW motorem a 50% slevou 805,-K, nyní zaplatí majitel této lodě 496,-K. Lodě s délkou do 2,5m a motorem do 5kW poplatky neplatí.

Důležitou změnou je také zrušení crewlistů, dokumentu, který ztrpčoval život mnoha majitelům lodí, kteří se chtěli vydat na plavbu se svými přáteli. Crewlisty tímto definitivně končí.

Vypočítejte si váš poplatek na kalkulačce.
Bootslänge=délka lodě
Motorisierung=výkon motoru

redakce

<< Předchozí

Přehled článků

Následující >>