Úvod > Závodění
Lipno Marathon 2001

O tomto víkendu (12.5.2001) se na Lipenské přehradě jel první letošní závod kajutových plachetnic. Tato regata měla hned několik premiér. Poprvé se konala v nové Marině Lipno v obci Lipno nad Vltavou. Organizátory byly nové kluby YC CERE a YC Lipno nad Vltavou včele s ředitelem závodu panem Ing. Zdeňkem Zídkem. Závod nebyl tradičně okruhový

, ale trať vedla po celém Lipně. Startovalo se v 10h z Lipna nad Vltavou, první točná bóje byla před Černou v Pošumaví, druhá před Horní Planou a cíl byl opět v Marině Lipno (Lipno nad Vltavou).

Nejrychleji tuto marathónskou trať zvládla projet posádka kapitána Vladimíra Navrátila na lodi Avar yacht (5 hodin, 23 minut), následovaná loděmi Café 24 Jana Satrapy a Luďka Sejkory. Vítězný tým obdržel veliký křišťálový Sklo Bohemia pohár a věcné ceny od Foto worldu (Kodak). Závěrečná party se konala na plovoucím restaurantu přímo v Marině Lipno. Bylo připraveno pohoštění a taneční muzika. Po celý den převládalo ideální slunečné a větrné počasí. Nezbývá, než si přát, více takto pořádaných akcí.

Konečné pořadí: regatové lodě