Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Co nového?
Policie prověřuje kauzu lodi Kristian-Marco
 
      Policie již zkoumá případnou trestní zodpovědnost v kauze lodi Kristian-Marco, která při záplavách kotvila poblíž Národního divadla a nebyla odtažena do chráněného přístavu.

 
Dosavadní prověřování přitom nenasvědčuje tomu, že by měl být někdo trestně stíhán. Spíš by mohlo jít o přestupek, řekl dnes ČTK státní zástupce. Plavidlo při povodni ohrožovalo hlavně Karlův most. Magistrát uvažoval o tom, že loď, pokud ji voda utrhne, potopí. Nakonec ji na Smetanově nábřeží uchytily dva tanky. V této souvislosti policie prověřuje podezření z trestného činu obecného ohrožení

"Prověřují se všechny okolnosti případu," zdůraznil státní zástupce. Policisté podle něj provádějí výslechy lidí a čekají na vyhotovení znaleckých posudků. Jednají také například se Státní plavební správou či Povodím Vltavy. "Podle toho, jestli se zjistí, zda někdo něco zavinil, se bude rozhodovat dál o eventuálním trestním stíhání," prohlásil státní zástupce. Předběžně to podle něj vypadá tak, že žádné nebezpečí v podobě utržení lodi nehrozilo. Proti kritice za neodtažení lodi se již dříve ohradil výkonný ředitel Pražské paroplavební společnosti Pavel Mácha. Podle něj společnost nestihla loď odtáhnout před uzavřením nejbližší plavební komory. Proto ji zakotvila tak, aby odolala více než stoleté vodě, a po konzultacích s odborníky ji zajistila ještě těžkou technikou, řekl ČTK. Dodal, že plavidlo nepředstavovalo ani v jediném okamžiku vážné ohrožení. Policie v metropoli již vyšetřuje případnou trestní odpovědnost za zřícené domy v Karlíně, za zaplavené metro a zoologickou zahradu.

ČTK

<< Předchozí

Přehled článků

Následující >>