Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Co nového?
Ústí prodá akcie Českých přístavů
 
      Město Ústí nad Labem prodá za 910 tisíc korun 4550 kusů akcií Českých přístavů jejich většinovému vlastníkovi, společnosti Kuponinvest. Prodej dnes schválilo zastupitelstvo města. Prodej akcií doporučovala již loni společnost Patria Finance, bývalý správce portfolia města.

 
Své doporučení zopakovala i letos v srpnu. S akciemi Českých přístavů se podle databáze Ariadna přestalo obchodovat na veřejných trzích v roce 2000, kdy se cenné papíry společnosti prodávaly po zhruba 100 korunách za kus. Podle mluvčího magistrátu Milana Knotka se město rozhodlo cenné papíry prodat, protože již není naděje na jejich lepší zhodnocení. České přístavy provozují osm přístavů, z toho tři v Praze. Loni společnost zahájila v holešovickém přístavu s izraelskou firmou Zeevi Group of Companies výstavbu komplexu bytů, obchodů a kanceláří za 0,5 miliardy dolarů (zhruba 16 miliard korun).

V loňském roce hospodařily přístavy se ztrátou 18,5 miliónu korun, když o rok dříve vykázaly zisk 1,7 miliónu korun. Podle výroční zprávy firma utrpěla především vstupem Československé plavby labské do konkursu. Tržby společnosti s téměř 200 zaměstnanci loni naopak vzrostly o 5,7 miliónu korun na 305,7 miliónu korun. Hlavními akcionáři společnosti byly na konci loňského roku firmy Kuponinvest s téměř 40 procenty a A+A finance s více než 30 procenty akcií. A+A finance podle databáze Ariadna vlastní téměř 35 procent akcií Kuponivestu.

ČTK

<< Předchozí

Přehled článků

Následující >>