Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Co nového?
Nový trajektový přístav Prapratno u Stonu
 
      12. dubna - V úterý 4. dubna byl slavnostně otevřen nový trajektový přístav Prepratno na poloostrově Pelješac.

 
O výstavbě nového trajektového přístavu Prapratno jsme informovali v aktualitě v březnu loňského roku (Začíná se stavět nový trajektový přístav u Stonu). V úterý 4. dubna byl s mírným zpožděním tento přístav slavnostně otevřen. Nachází se v zátoce Prapratna, téměř na začátku poloostrova Pelješac v Jižní Dalmácii, 4 km jihozápadně od městečka Stonu. Z přístavu Prapratno budou jezdit trajekty na ostrov Mljet, a to do přístavu Sobra na jeho severním pobřeží. Trajektová linka Prapratno - Sobra je od 5. dubna v provozu.

Nová trajektová linka značně zjednoduší návštěvu ostrova Mljetu. Dosud bylo cestování trajektem na Mljet poměrně zdlouhavé a komplikované. Jedna možnost byla dojet po Jadranské magistrále až do Dubrovníku a odsud trajektem do Sobry. Samotná plavba však trvala téměř dvě hodiny a v případě mezipřístání na Šipanu ještě déle. Druhou možností bylo použít sezónní trajektovou linku z Trsteniku na Pelješci do přístavu Polače na Mljetu, což zase obnášelo delší cestování poloostrovem Pelješac.

Trajekt překoná vzdálenost 5,5 nám. mil za 45 minut, což představuje skutečně značnou úsporu času oproti dosavadním možnostem dopravy na ostrov. Mimo sezónu (tedy od 5.4. do 31.5) budou trajekty jezdit oběma směry dvakrát denně a v sezóně (od 1.6. do 1.10) až šestkrát denně.

V zátoce Prapratna je oblíbený kemp Prapratno

www.chorvatsko.cz

<< Předchozí

Přehled článků

Následující >>