Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Co nového?
Skútry mohou od pátku na vodu, zákaz letní plavby skončil
 
      18.8. - Praha - Skútry mohou od pátku na vodu. Ve čtvrtek odpoledne totiž vyšla ve Sbírce zákonů vyhláška, která ruší zákaz letní plavby.

 
Ministr dopravy Aleš Řebíček ji podepsal minulý týden. Milovníci skútrů na nich nemohli jezdit v období od 15. června do 15. září od roku 2002. Asociace vodních skútrů o zrušení zákazu usiluje několik let.

"Chystáme se na vodu podle počasí, jak to půjde, vyrazíme," řekl v pátek místopředseda České sportovní asociace vodních skútrů Roman Ernest. Podle předsedy asociace Miroslava Dražila teď bude důležité udělat pořádek na vodě.

"Lidé musí pochopit, kde a jak mají jezdit. Chceme zamezit černou plavbu," řekl ČTK. Asociace chce spolupracovat se státní plavební správou i policií. Policie by podle Dražila měla důsledně kontrolovat, jestli majitelé skútrů mají řidičské průkazy. "Dodnes to nepovažovali za nutné, pokutu dostali stejně," dodal. Případné sankce za černou jízdu nebo jízdu bez průkazu by podle něj měly být co nejvyšší.
Nová vyhláška má být pouze dočasným řešením, které se má týkat letošního a následujícího léta. Ministerstvo připravuje novelu zákona o vnitrozemské vodní plavbě, která přenese rozhodovací pravomoc na obce. Podle Dražila se to rozhodně nestihne do příští sezony. "Do budoucna budeme pracovat na novele zákona. Rádi bychom se přiblížili provozu v Evropské unii," řekl Dražil. V okolních státech je prý mnohem volnější režim pro plavbu.

Majitelé vodních skútrů ani po povolení letní plavby nebudou moci jezdit všude. V současnosti je v České republice vytyčeno sedm zón pro provoz vodních skútrů, z nichž většina je na území Čech.

ČTK

<< Předchozí

Přehled článků

Následující >>