Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Co nového?
Dražba odlitků poprsí celebrit vynesla asi 750.000 korun
 
      11.prosince - Aukce odlitků 11 poprsí známých českých žen včetně jachtařky Lenky Šmídové v rámci charitativního projektu Keep a Breast vynesla asi 750.000 korun.

 
Ženy si nechaly vytvořit sádrové odlitky svých prsou, které následně výtvarně ztvárnilo jedenáct předních umělců. Výtěžek z projektu získá Asociace mamodiagnostiků, která sdružuje lékaře specializující se na prevenci a diagnostiku rakoviny prsu.

Celkem se vydražilo 12 nevšedních uměleckých děl. Dvanácté dílo bylo vytvořeno v rámci veřejné internetové soutěže o nejlépe umělecky ztvárněný odlitek prsou. Nejlepší soutěžní příspěvek vytvořily studentky gymnázia Mirka Tumpachová a Tereza Jeřábková.

Na charitativní projekt mohl přispět i každý zákazník značky Roxy tím, že si v obchodech zakoupil náramek, tričko nebo kalendář. Jejich prodej zatím vynesl asi 200.000 korun. Celkově tak na prevenci a diagnostiku rakoviny prsu poputuje už zhruba 950.000 korun.

Projektu Keep a Breast se zúčastnili fotografové Sára Saudková a Jan Saudek, spisovatelka Barbara Nesvadbová a výtvarník Vladimír Franz, zpěvačka Dara Rolinc a malíř Tomáš Císařovský, reportérka Daniela Drtinová a výtvarník Jiří David, moderátorka Zuzana Belohorcová a fotograf Adolf Zika, jachtařka Lenka Šmídová a malíř Jakub Špaňhel, zpěvačka Helena Zeťová a malíř Radan Wagner, miss ČR Lucie Váchová a malíř Antonín Střížek, zpěvačka Tonya Graves a výtvarník Krištof Kintera, herečka Alice Bendová a sochař Lukáš Rittstein, dýdžejka LaDiDa a malíř Jan Bačkovský.

ČTK

<< Předchozí

Přehled článků

Následující >>