Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Co nového?
Vyhlášení ankety Jachtař roku
 
      Praha 13. února - David Křížek ukončil sedmiletou nadvládu Lenky Šmídové v tradiční anketě o nejlepšího českého jachtaře roku. Plzeňskému závodníkovi pomohlo k premiérovému vítězství třetí místo v extrémním závodě Minitransat napříč Atlantickým oceánem.

 
Křížek zazářil při dvouetapovém závodu z Francie přes Portugalsko a přes rovník do Brazílie, který je považován za jednu z nejtěžších závodů na světě. Závodníci bojují téměř měsíc s nástrahami oceánu a na lodích dlouhých 6,5 metru se spoléhají jen na vlastní schopnosti.

Křížek dostal v hlasování 52 zástupců svazu jachtingu 122 ze 156 možných bodů. "Je to vůbec poprvé v historii, co v této anketě zvítězil námořní jachtař," uvedl organizátor ankety Václav Žmolík.
Vítězka z posledních sezon Šmídová se tentokrát nevešla ani na stupně vítězů. Doplatila především na neúspěšné pokusy o kvalifikování na olympijské hry v Pekingu v lodní třídě 470, lednový postup do Číny s novou kosatnicí Lenkou Mrzílkovou se už do ankety nezapočítával.

Na druhém místě za Křížkem skončila bývalá partnerka Šmídové Veronika Fenclová, která v průběhu roku přesedlala do kategorie Laser Radial. Třetí místo obhájil zkušený Michael Maier, který pro Českou republiku vyjel účastnické místo v Pekingu ve třídě Finn.
Během slavnostního vyhlášení v Praze, které zpestřilo vystoupení hudebníka Ivana Hlase, byli oceněni také vítězové doprovodných kategorií. Okruhovému jachtingu vládli v minulém roce Maier mezi muži a Fenclová mezi ženami, nejlepším námořním jachtařem se stal Křížek. Mezi juniory zvítězili stejně jako před rokem Ondřej Bobek a Michaela Kořanová.

Výsledky:
Jachtař roku 2007: 1. Křížek, 2. Fenclová, 3. Maier.

Okruhový jachting:
Muži: 1. Maier, ženy: 1. Fenclová.

Námořní jachting: 1. Křížek.

Junior roku: 1. O. Bobek.
Juniorka roku: 1. Kořanová.

<< Předchozí

Přehled článků

Následující >>