Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Co nového?
Nový jachtařský přístav v zadarské oblasti
 
      27.února - Britský investiční fond Jupiter Investment Group představil před několika týdny mezinárodním médiím nový chorvatský jachtařský přístav - "Marinu Preko". Ta se nachází ve vesnici Preko na ostrově Ugljan, přímo proti největšímu severodalmatskému městu a přístavu Zadaru.

 
Jejím vlastníkem je záhřebská firma Jupiter Adria d.o.o., která je součástí uvedeného britského fondu. S otevřením mariny se počítá v červnu letošního roku.


Nový přístav pro jachtaře bude nabízet 87 stání pro lodě dlouhé do 20 metrů a několik exkluzivních stání pro velké jachty do délky do 50 metrů. Marina Preko bude mít maximální hloubku 6 metrů a minimální 2 metry. Bude poskytovat služby jachtařům, obvyklé v nejmodernějších marinách, včetně zajištění přístupu k internetu, i veškeré služby a servis pro jachty.

V rámci výstavby jachtařského přístavu bylo ve vesnici Preko postaveno i nové nábřeží. Marina bude dobře dostupná díky dálnici ze Záhřebu a letišti v Zadaru. Město a přístav Zadar je do Preka vzdáleno jen dvě a půl mořské míle. Marina Preko se stane skvělým východiskem do jedinečného ostrovního národního parku Kornatské ostrovy.

O atraktivitě destinace na ostrově Ugljanu svědčí i to, že to bude v krátké době už druhá marina v této části Ugljanu. V loňském roce byla v blízké Sutomišćici (2 km od Preka) otevřena Olive Island Marina (www.oliveislandmarina.com).

Zdroj informací:
? Marina Preko: www.marinapreko.com
? Ministerstvo moře, dopravy a infrastruktury (Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture): www.mmpi.hr

www.chorvatsko.cz

<< Předchozí

Přehled článků

Následující >>