Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Co nového?
Předběžná závěrečná zpráva - SPORT Life, boat Brno, Caravaning Brno
 
      13.listopadu 2008 Tiskové středisko BVV ? Zájemců o sport a aktivní trávení volného času stále přibývá. Trojlístek veletržních projektů SPORT Life, Caravaning Brno a boat Brno

 
si za první tři dny prohlédlo o 10 procent více návštěvníků než vloni. Po čtvrtém dnu návštěvnost zřejmě překročí 45 tisíc osob, přičemž nejméně dva tisíce návštěvníků přijede ze zahraničí.

Letošní sportovní veletrhy byly opět o něco větší než předchozí: 458 vystavovatelů z patnácti zemí si pronajalo výstavní plochu 21 284 m2 (nárůst o 3,9 %), a připočteme-li plochu obsazenou doprovodným programem, probíhal tento ročník na rekordních 50 000 m2.

Sportovnímu veletrhu vévodila cyklistická sekce Bike Brno, která obsadila pavilony V, F a G1. Nepřehlédnutelnou skupinu exponátů představovala elektrokola jako nastupující fenomén, který podporuje využití kola jako dopravního prostředku. Na stejné téma jednala druhá Bike Konference, která za účasti tuzemských i zahraničních odborníků řešila aktuální problémy českého cyklistického trhu. Nejlepší exponáty v pěti kategoriích získaly ceny v premiérové soutěži Bike Brno Prestige. Magnetem cyklistické show byly špičkově obsazené závody a doprovodný program s účastí známých osobností (mj. Gary Fisher, Roman Kreuziger, František Raboň, Adam Vágner, Michal Prokop, Martina Navrátilová, Josef Zimovčák a další).

Neméně známé tváře přivítala sekce outdoor/indoor, kde se návštěvníci mohli setkat například se slavnými horolezci Dodo Kopoldem, Leopoldem Sulovským, Radkem Jarošem nebo Adamem Ondrou. Na místě si také mohli vyzkoušet řadu více či méně adrenalinových pohybových aktivit (jízdu osmdesátimetrovou lanovkou, kmenové lezení, dynamický sjezd na kladce, slack line aj.). Nová náčiní a trendy čekaly i v pavilonu fitness, který doslova žil pohybem. Proběhly zde finálové soutěže Strongman, závody ve spinningu a na veslařském trenažéru, ale zacvičily si i stovky návštěvníků, kteří tak zároveň bojovali o více než stovku atraktivních cen.

Fanoušci jachtingu a vodních sportů si dali dostaveníčko v pavilonu Z, kde mohli obdivovat širokou plejádu plavidel, vybrat si z nabídek charterových společností a získat informace o novém vybavení. V doprovodném programu byl největší zájem o besedu s Davidem Křížkem, ale představili se také jiní mořeplavci a dále potápěči, podvodní hokejisté a rugbisté, vodní záchranáři nebo vyznavači kiteboardingu.

Ani šestá výstava Caravaning Brno nezklamala očekávání a představila rekordní počet 170 obytných automobilů a přívěsů, z nichž řada se prodala přímo na místě. Rekordní byl také zájem o minicamp, úspěšně proběhl bazar karavanů a noví zájemci o tento způsob cestování se mohli obrátit na poradenské centrum. Federace campingu a caravaningu ČR plánuje pro příští ročník mezinárodní setkání karavaningových asociací a konferenci majitelů a provozovatelů kempů.

S příznivým ohlasem se setkal premiérový festival cestovatelů a dobrodruhů KOLEM SVĚTA a fanoušky cestování na kolech potěšilo, že se úspěšný festival CYKLOCESTOVÁNÍ koná i v Brně.

Výsledky předběžné statistiky

V prvních třech dnech přijeli návštěvníci z rekordních 28 zemí, zahraničních mezi nimi bylo 5,6 %. Nejpočetnější zastoupení mělo Slovensko, ale výrazně přibylo také návštěvníků z Maďarska a Rakouska. Na sportovní veletrhy mířili především zájemci z evropských zemí, ale také ze vzdálenějších států jako Číny, Japonska, Pákistánu, Tchajwanu a USA.

Z průzkumu vyplynulo, že návštěvníci přijížděli především s cílem získat informace o novinkách a trendech (60 %). S návštěvou veletrhu bylo spokojeno 94 % respondentů, nejvíce byli spokojeni s kvalitou vystavených produktů, s úrovní doprovodného programu a s vhodností vystavovaných produktů pro ně osobně či pro jejich firmu. 95 % návštěvníků je rozhodnuto zúčastnit se i příštího ročníku.

Na veletrzích se akreditovalo 263 zástupců médií z jedenácti zemí, zahraničních mezi nimi bylo 25 a přijeli z Maďarska, Německa, Nizozemí, Polska, Rakouska, Ruska, Řecka, Slovenska, Tchajwanu a Velké Británie.Příští ročník veletrhu SPORT Life, výstav boat Brno a Caravaning Brno se uskuteční v termínu 5. - 8. 11. 2009.Zveřejněné informace jsou předběžné. Konečná závěrečná zpráva bude akciovou společností Veletrhy Brno vydána po vyhodnocení všech statistických údajů.

Uváděné statistické hodnoty vycházejí ze zásad zveřejňování statistických dat veletrhů a výstav sdružených v UFI (The Global Association of the Exhibition Industry) Paris.

Řekli o veletrzích

Gary Fisher, vynálezce horského kola a čestný host veletrhu, USA:

Bike Brno je mnohem větší, než jsem očekával. Jsem opravdu překvapen tím, jak je výstava velká a co všechno nabízí. Těším se i na nedělní projížďku s fanoušky kolem brněnské přehrady, bude to hlavně zábava a příležitost ke komunikaci. Rád se setkávám s reálnými lidmi a navíc mi jízda na kole dává příležitost poznat nová místa.


Maja Wloszczowska, stříbrná olympijská medailistka z OH v Pekingu v jízdě na horských kolech, Polsko:

Viděla jsem celou výstavu a překvapila mne. Myslím, že je největší akcí svého druhu ve východní Evropě. Jsem ráda, že něco takového existuje v blízkosti Polska, viděla jsem zde také spoustu Poláků, kteří se přijeli podívat na novinky pro příští sezónu. Líbí se mi myšlenka spojit kola s výstavou fitness, protože to my cyklisté využíváme hlavně v zimě pro trénink a obnovení sil.


Petr Brož, jednatel společnosti 4Ever Studénka:

Letos jsme maximálně spokojení. Návštěvnost byla dobrá a mám radost z ocenění v soutěži Bike Brno Prestige, což se projevilo zvýšeným zájmem novinářů a výrazně vyšší publicitou než v minulých letech. Soutěž by rozhodně měla pokračovat v duchu fair play, jak byla nastavena, tzn. že exponáty hodnotili odborní novináři z více zemí. Podle mého názoru se zvýšila i úroveň módních přehlídek v pavilonu F.


Tomáš Krč, obchodní zástupce společnosti KTM Bike Industries, Rakousko:

Bike Brno splnil naše očekávání na 100 procent. Ve čtvrtek a v pátek nás navštívilo dost odborníků a v sobotu, kdy bylo otevřeno pro veřejnost, byla návštěvnost maximální. Letos jsme neprezentovali žádnou převratnou novinku, ale přesto k nám přišla spousta lidí, kteří znají rakouskou značku KTM a naše kola vidí jako designově podařená. Celkově hodnotíme účast pozitivně.


Vojtěch Šimíček, obchodní manažer společnosti Vertical Sport, Jablonec nad Nisou:

Veletrh získal větší dynamiku, je tady i horolezecká stěna, což láká více lidí, kteří se pak přijdou podívat i k nám na horolezecké vybavení. Oproti loňsku je tu víc profesionálů, kteří vědí, co chtějí. U nás se nejvíce zajímali o novinky značky Petzl a nové modely batohů Karrimor.


Hana Toufarová, majitelka Aerobik centrum Brno:

Letošní ročník SPORT Life se mi zdá velice vydařený, tak živo zde nebylo už léta. Velice dobrý nápad je spojit praktické ukázky, ať už spinningu, cvičení na třech pódiích nebo předvádění různých nových náčiní, jako je např. XCO, BOSA, Flexi-bar... Lidé si je mohou vyzkoušet v praxi, ať už jsou odborníci nebo laici, a myslím si, že jim to hodně dá.


David Křížek, nejznámější český jachtař:

Na boat Brno jsem pravidelně, i když vloni jenom prostřednictvím telemostu z Brazílie. Letos tady prezentuji svoji knížku Dnem i nocí Atlantikem. Mám k Brnu vazbu a myslím, že tady vznikalo hodně dobrých věcí. Jsem rád, že výstava probíhá v rámci sportovního veletrhu, protože se tak na ni přijde podívat spousta sportovců z jiných odvětví. Vidí tady, co jachting obnáší, že se dá dělat celý život, a mohou si k němu najít cestu.

www.
Jan Myslil, jednatel společnosti J.M. Trade:

Na letošní výstavě Caravaning Brno máme největší stánek v historii a jsme velmi spokojeni. Návštěvnická obec se ve srovnání s minulými ročníky zkvalitnila a převažují skuteční zájemci o auta. Lidé k nám nechodí jen na prohlídku, ale opravdu si chtějí vybrat auto, což je velký posun.

www.boat-brno.cz

<< Předchozí

Přehled článků

Následující >>