Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Co nového?
V Atlantiku byly možná nalezeny základy bájné Atlantidy
 
      24. února - Madrid - Nedaleko Kanárských ostrovů byla objevena pravidelná síť drah, která svým umístěním odpovídá jedné z možných lokací bájného města Atlantidy.

 
Podle expertů, kteří při průzkumu mořského dna údajné "ulice" zaznamenali, jde o architektonické dílo vytvořené člověkem. Informuje o tom na svém serveru britský list Telegraph.

Možné základy města byly objeveny díky internetové aplikaci Google Earth, která v rámci svých služeb nově nabízí detailní pohledy pod hladinu oceánů. Odborníci na starověkou Atlantidu potvrdili, že se dosud neprozkoumaná síť o rozloze podobné Moravě nachází v zeměpisné oblasti, kam legendární ostrov umístil řecký filozof Platón, a shodují se, že v každém případě si objev zaslouží bližší pozornost.

O nalezení legendárního ostrova Atlantida, na kterém se v období 10.000 let před naším letopočtem vyvinula vyspělá civilizace, se pokouší již celé generace badatelů a dobrodruhů. O existenci tohoto mytického kontinentu se dodnes vedou spory, jelikož jediným zdrojem informací jsou Platónovy spisy, ve kterých se zmiňuje o atlantském státu a dobyvačných válkách s Atéňany. Podle filozofa však celá atlantská kultura zanikla po zemětřesení kolem roku 9600 před naším letopočtem, kdy se údajný kontinent potopil pod hladinu moře.
Někteří vědci tvrdí, že v dané době nemohla vzniknout tak moderní civilizace, a označují Atlantidu za zdařilý Platónův výmysl se snahou ilustrovat ideální státní zřízení.

ČTK

<< Předchozí

Přehled článků

Následující >>