Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Co nového?
Výborné výsledky měření čistoty vody na Jadranu
 
      V rámci Programu sledování kvality vody ke koupání na plážích Chorvatska se od poloviny května do konce září provádějí pravidelná měření kvality vody na jadranských plážích.

 
Vzorky se odebírají jednou za čtrnáct dní a výsledky jsou zveřejňovány. Podle zjištěných parametrů čistoty vody se rozeznávají čtyři kategorie kvality: výborná (modrá barva), dobrá (zelená), vyhovující (žlutá) a nevyhovující (červená).
Celkem bylo v roce 2011 odebráno 9 144 vzorků a s uspokojením bylo konstatováno, že 99,12 % odebraných vzorků mořské vody splňuje přísná kriteria požadavků kladených na kvalitu mořské vody ke koupání u letovisek podél celého chorvatského jadranského přímoří.
Měření se prováděla na 906 plážích - kontrolních bodech, z toho na 95,03 % byla kvalita vody výborná, na 3,20 % dobrá, na 0,88 % vyhovující a 0,88 % nevyhovující.
Z celkového počtu 9 144 odebraných vzorků bylo 8 792 oceněno známkou "výborná", 218 vzorků známkou "dobrá", 96 vzorků známkou "vyhovující" a 38 vzorků známkou "nevyhovující".

Na stránkách Ministerstva ochrany životního prostřední a přírody www.izor.hr/kakvoca (v chorvatštině) a www.izor.hr/bathing (v angličtině) si lze vyhledat výsledky letošních měření na jednotlivých plážích, které se provádějí každých 15 dní.

Zdroj informací:
Ministarstvo zaštite okoliša i prirode (www.mzoip.hr): Nacionalno izvješće o kakvoći mora na plažama hrvatskog Jadrana za 2011. godinu
www.chorvatsko.cz

redakce

<< Předchozí

Přehled článků

Následující >>