Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Co nového?
Povodí Moravy a dobrovolníci letos opět uklidí okolí řek
 
      

 
Státní podnik Povodí Moravy připravuje druhý ročník úklidové akce "My pro vodu - voda pro nás", která se uskuteční na přelomu března a dubna. Stejně jako loni, bude jejím hlavním cílem vyčistit ve spolupráci s dobrovolníky z řad ochránců přírody, studentů nebo zástupců různých zájmových sdružení co nejvíce kilometrů břehů v Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském kraji a na Vysočině a aktivněji tak přispět k čistému okolí potoků a řek.

Úklidovou akci opět zahájí management Povodí Moravy, s.p. v čele s generálním ředitelem Janem Hodovským, který v úterý 24. března dopoledne vyčistí břehy řeky Svitavy v Brně. Úklid předem vytipovaných říčních úseků bude následně pokračovat ve dvou sobotních termínech, a to 28. března a 4. dubna, případně dle dohody v pracovní den. "Povodí Moravy, s.p. znovu podpoří akci "My pro vodu - voda pro nás" také materiálně. Všem účastníkům rozdáme pracovní pomůcky, zajistíme občerstvení a postaráme se také o odvoz sesbíraného odpadu," řekl generální ředitel PM Jan Hodovský.

Loňský premiérový ročník byl velmi úspěšný. Do čištění břehů se zapojilo téměř 1300 dobrovolníků z řad ochránců přírody, rybářů, studentů nebo dobrovolných hasičů. Ti ve spolupráci se zaměstnanci PM posbírali více než 24 tun odpadků a vyčistili břehy řek v celkové délce 211 kilometrů. Akce "My pro vodu, voda pro nás" se setkala s velkým ohlasem především na Zlínsku, Přerovsku, Brněnsku a Olomoucku. Zde se do čištění břehů zapojilo nejvíce dobrovolníků.

tisková mluvčí PM Gabriela Tomíčková

redakce lode.cz

<< Předchozí

Přehled článků

Následující >>