Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Co nového?
Obytná auta zažívají boom: zájem o nezávislé cestování roste
 
      Češi kupují obytná auta a plánují letní dovolené v kempech po Evropě. To potvrdil i velký zájem o veletrh FOR CARAVAN, který od 8. do 10. března navštívilo přes 34 000 lidí, což je o 15 % více než v loňském roce.

 
To, že Češi mění luxusní letecké dovolené za dobrodružství na čtyřech kolech, potvrzují i čísla z ministerstva dopravy. V roce 2018 vzrostl v České republice prodej obytných aut o 17,6 %.Od 8. do 10. března patřil areál PVA EXPO PRAHA výstavám FOR CARAVAN a FOR BOAT. Na ploše 29 010 m2 se prezentovalo celkem 202 firem. K vidění byly atraktivní expozice plné nablýskaných obytných automobilů, karavanů a lodí. Nechyběl ani oblíbený bazar karavanů a lodí nebo unikátní výstava historických obytných aut. Velkého zájmu se dočkal doprovodný program u bazénu, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet vodní sporty nebo si odpočinout na pláži.

FOR BOAT
pozadi

Češi dávají přednost obytným vozům před karavany

Tři haly letňanského výstaviště patřily obytným vozům a karavanům. K vidění byly jak cenově dostupné přívěsy, tak i obytná auta za miliony korun. Právě o obytná auta je v posledních letech čím dál větší zájem. "V roce 2018 registrovalo ministerstvo dopravy 31 684 karavanů a 15 678 obytných aut. Meziročně tak vzrostl počet obytných aut o 17,6 %, počet registrovaných karavanů naopak klesl o necelá 3 %," říká Tomáš Lukašík z ministerstva dopravy. České ekonomice se v posledních letech daří, a tak dávají zákazníci přednost dražším obytným vozům. "V posledních třech letech zájem o obytné vozy prémiové třídy výrazně vzrostl. Zákazníci jsou daleko zkušenější, ale také náročnější na techniku a kvalitu vozů," říká Filip Guryča z firmy Blue Rent.

FOR BOAT
pozadi

FOR BOAT: lodě ve třech halách letňanského výstaviště

Pozornosti neunikly v posledních letech ani lodě. Paradoxně jsme jako národ, který nemá přímý přístup k moři, jedni z nejvášnivějších surfařů, jachtařů a mořeplavců. Výstava FOR BOAT nabídla návštěvníkům ve třech halách ucelenou přehlídku lodí a vodních sportů: k vidění tak byly motorové čluny, vodní skútry, plachetnice i luxusní jachty.

Své plány prezentoval v Letňanech i Český svaz jachtingu. O tom, že Češi patří mezi světovou špičku, svědčí i fakt, že se v létě na lipenské přehradě uskuteční dva významné závody světového jachtařského kalendáře. Na Nových Mlýnech se pak pojede mistrovství Evropy ve windsurfingu. Výstavu si nenechaly ujít ani české naděje v čele s Jachtařem roku 2018 Ondřejem Teplým.

FOR BOAT
pozadi


O víkendu doplnil výstavy cestovatelský festival KOLEM SVĚTA.

Statistika veletrhů FOR CARAVAN, FOR BOAT:

Počet vystavovatelů: 202

Počet zahraničních vystavovatelů: 9

Hrubá výstavní plocha: 29 010 m2

Počet návštěvníků: 34 324

redakce lode.cz

<< Předchozí

Přehled článků

Následující >>