Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Co nového?
Hlavní slavnostní odemykání Baťova kanálu se uskuteční ve Spytihněvi
 
      Obec Spytihněv ve spolupráci s Povodím Moravy, Ředitelstvím vodních cest, obecně prospěšnou společností Baťův kanál, Jihomoravským a Zlínským krajem zvou na slavnostní odemykání Baťova kanálu, které se uskuteční v neděli 1. května v 10 hodin v přístavišti ve Spytihněvi.

 
Starosta Spytihněvi Vít Tomaštík, generální ředitel Povodí Moravy, s. p. Václav Gargulák, ředitel Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů, ředitel Baťova kanálu o. p. s. Vojtěch Bártek, zástupci Státní plavební správy a další významní hosté v neděli ráno oficiálně odemknou Baťův kanál. Slavnostní zahájení hlavní plavební sezóny se odehraje tradičně 1. května, dějištěm letošního otevírání bude přístavište ve Spytihněvi. "Mám ohromnou radost, že Spytihněv je letošním hostitelem odemykání Baťova kanálu a věřím, že u nás v modernizovaném areálu přístaviště s krásnou vyhlídkovou terasou zažijete až do pozdního odpoledne ohromnou porci zábavy," zve na slavnostní odemykání starosta Spytihněvi Vít Tomaštík.

Návštěvníci akce se mohou těšit na skvělou zábavu, hudbu, tanec, výborné jídlo a pití i plavby lodí po Baťově kanále pro veřejnost. Zahrají kapely Big Band Zlín a Brixen Band. V programu nebude chybět ani ukázka činnosti technického plavidla Jožin, kterým Povodí Moravy udržuje na Baťově kanále pořádek. "Přijeďte k nám na Baťův kanál. Jako správce Baťova kanálu jsme i letos připravili řadu novinek, které zvyšují bezpečnost a komfort plavby, jako je např. modernizace rejd plavebních komor ve Vnorovech a Kunovském lese. Baťův kanál jsme na sezónu připravili, plavební komory seřídili, plavební hloubky zajistili, hlavní plavební sezóna může začít," zve do Spytihněvi generální ředitel Povodí Moravy, s. p. Václav Gargulák.

Těšit se na vás budou organizátoři akce, kterými je město Spytihněv, Povodí Moravy, s. p., Ředitelství vodních cest, Baťův kanál o. p. s., Jihomoravský kraj a Zlínský kraj. "Po dvou letech se vrací slavnostní Odemykání Baťova kanálu do tradičního formátu pro veřejnost bez hygienických omezení. Doufáme, že se i návštěvnost vrátí na počty před pandemií a budeme atakovat stotisícovou hranici," zve ředitel obecně prospěšné společnosti Baťův kanál Vojtěch Bártek.

Petr Chmelař
tiskový mluvčí
Tel.: +420 606 044 895 E-mail: chmelar@pmo.cz

redakce lode.cz

<< Předchozí

Přehled článků

Následující >>