Úvod > Závodění
Atény 2004 - Lenka Šmídová je po dvou rozjížďkách jedenáctá

15. srpna - Česká reprezentantka Lenka Šmídová figuruje po dvou z jedenácti rozjížděk jachtařské olympijské regaty na jedenácté pozici. V prvním dnešním měření sil nejlepších závodnic ve třídě Evropa skončila jedna z medailových nadějí české výpravy desátá, v druhé jízdě jí patřilo čtrnácté místo.

Soutěž třídy Evropa zatím vede Norka Siren Sundbyová před Argentinkou Serenou Amatovou a Sarah Blanckovou z Austrálie. Třetí a čtvrtá rozjížďka závodnice čeká v pondělí. Ve třídě Mistral hned v první jízdě zvítězil olympijský šampion z Atlanty Nikolaos Kaklamanakis, který v pátek při slavnostním zahájení zapálil olympijský oheň. Českému reprezentantu Tomáši Malinovi patří po dvou rozjížďkách osmadvacátá příčka. O windsurfingu přinášíme dnes ještě další zprávu. (pozn. red.)

Závod jachtařů dnes opět ovlivňoval silný vítr, kvůli němuž byl start některých rozjížděk posunut. S nepřízní počasí se ve třídě Laser musel vyrovnat i další český reprezentant Martin Trčka, který je po dvou jízdách pětatřicátý.

Výsledky:
Třída Evropa (po 2 rozjížďkách): 1. Sundbyová (Nor.) 4,0 bodu, 2. Amato (Arg.) 7,0, 3. Blanck (Austr.) 10,0, ...11. Šmídová (ČR) 24,0. Třída Mistral (po 2 rozjížďkách): 1. Miarczynski (Pol.) 5,0, 2. Rodrigues (Port.) 5,0, 3. Kaklamanakis (Řec.) 6,0, ...28. Malina (ČR) 55,0. Třída Laser (po 2 rozjížďkách): 1. Geritzer (Rak.) 5,0, 2. Scheidt (Braz.) 11,0, 3. Bergmans (Belg.) 13,0, ...35. Trčka (ČR) 67,0.