Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Závodění
Atény 2004 - Jury anulovala nedělní první rozjížďku surfařů třídy Mistral

16. srpna - Nedělní první rozjížďka v jachtařské třídě Mistral mužů byla dodatečně anulována, protože ne všichni startující dokončili trať v limitu. Po úspěšném protestu několika surfařů nejvíc tratil domácí favorit a vítěz jízdy Nikolaos Kaklamanakis, který při slavnostním zahájení her zažehl olympijský oheň.

Do hodnocení byla započítána jen druhá jízda, v níž triumfoval Polák Przemyslaw Miarczynski, Řek skončil čtvrtý. Český reprezentant Tomáš Malina je pětadvacátý, rozjížďka bude nahrazena v tomto týdnu, soutěže surfařů pokračují v úterý.

Pořadí po jedné rozjížďce: Muži - Mistral: 1. Miarczynski (Pol.) 1 bod, 2. Rodrigues (Portug.) 2, 3. Fridman (Izr.) 3, 4. Kaklamanakis (Řec.) 4, 5. Reutemann (Arg.) 5, 6. Santos (Braz.) 6, 7. Ashley (N. Zél.) 7, 8. Giordano (It.) 8, ...25. Malina (ČR) 25.