Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Závodění
Kajakářka Hilgertová vyhrála v Augsburgu závod SP na divoké vodě

AUGSBURG (Německo) - Kajakářka Štěpánka Hilgertová dnes vyhrála v německém Augsburgu čtvrtý závod Světového poháru ve slalomu na divoké vodě. Před Trojským koněm, dalším závodem v pořadí, který se pojede za týden v Praze, si upevnila vedení v průběžném hodnocení SP.

Dvojnásobná olympijská vítězka vedla už po první finálové jízdě, ve druhém kole se sice dvakrát dotkla branky, ale prvenství před domácí Mandy Planertovou uhájila o desetinu vteřiny. Další česká kajakářka Marcela Sadilová obsadila čtvrté místo a udržela si druhou pozici v aktuálním pořadí SP za Hilgertovou. Irena Pavelková, suverénní vítězka kvalifikace, ve druhé finálové jízdě minula branku a skončila až třináctá. Souboj kanoistů vyhrál Slovák Juraj Minčík před Australanem Robinem Bellem. Další slovenský jezdec Michal Martikán vybojoval bronz. Český reprezentant Tomáš Indruch skončil pátý, Ondřej Pinkava obsadil sedmé místo.

Výsledky - finále: C1: 1. Minčík (SR) 205,55, 2. Bell (Austr.) 205,80, 3. Martikán (SR) 206, 41, ...5. Indruch 210,45, 7. Pinkava (oba ČR) 214,21 K1: 1. Hilgertová (ČR) 220,59 b., 2. Planertová (Něm.) 220,69, 3. Stacherová (SR) 229, 4. Sadilová 230,43, ...13. Pavelková 282,02. Stav SP: C1: 1. Minčík 85 b., 2. Wieczorek (Pol.) 58, 3. Pfannmöller 54, ...8. Indruch 41, 12. Pinkava 28, 16. Ježek 23, 25. Mašek 10. K1: 1. Hilgertová 85, 2. Sadilová 63, 3. Kaliská (SR) 62, 4. Pavelková 53.