Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Lodě
Onassisova jachta "Christina O" znovu vyplouvá
 
      "Christina O", bájná jachta řeckého milionáře Aristotela Onassise, se zcela renovovaná vrátila po stopách minulosti na Azurové pobřeží a v sobotu triumfálně připluje k Monackému knížectví, kde na její palubu vstoupí padesátka hostů světové smetánky.

 
Informovala o tom agentura ANSA. Loď pamatuje tak významné osobnosti jako Winstona Churchilla, Marlona Branda, Marii Callasovou, Gretu Garbo a některé členy britské královské rodiny, které zde Onassis hostil. Na její palubě byla také často fotografována vdova po prezidentu Kennedym Jacqueline, která se za Onassise provdala. Jachtu zrenovoval loďař John-Paul Papanicolau, který ji koupil v roce 1998 od řeckého státu. Státu darovala jachtu Onassisova rodina, která z plavidla postaveného v roce 1943 vytvořila symbol bohatství a elegance. Renovace stála 45 miliónů dolarů, ale tato investice se loďaři zřejmě vrátí, protože tato jachta dlouhá 99 metrů je určena pro boháče, kteří si mohou dovolit zaplatit v přepočtu přes dva a půl miliónu Kč za jeden den.
Nejmodernější technologie nahradily dřívější vybavení: například původní motory zůstaly v námořním muzeu v Aténách. Loď je vybavena nejmodernějšími bezpečnostními systémy a hostům je k dispozici kadeřnictví, posilovna, masážní salón a zejména renomovaný francouzský kuchař, který v sobotu připraví krmě pro Papanicolauovy hosty. Jachta může podle listu Nice Matin pojmout 36 hostů - kromě 40 členů posádky.

ČTK - jakékoliv další šíření informací ze zdrojů ČTK je zakázáno.

<< Předchozí

Přehled článků

Následující >>