Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Co nového?
SeaHelp - od 1. června 2024 nová základna SeaHelp v Bratislavě na Dunaji
 
      Před nadcházející sezonou 2024 bude k dispozici další základna SeaHelp, tentokrát v Bratislavě. "Smlouvy s Dobrovolným hasičským sborem Dunaj ve spolupráci s Eugenem Krajčovičem, majitelem společnosti Imidjex, spol. s r.o. byly podepsány," říká majitel společnosti SeaHelp Wolfgang Dauser.

 
Oblastí působení nové základny SeaHelp v Bratislavě je celá slovenská řeka Dunaj od rakouských až po maďarské hranice.

Od 1. června příštího roku pokryje SeaHelp celý tok řeky dvěma moderními záchranářskými čluny, říká Wolfgang Dauser, asistence SeaHelp zahrnuje obvyklé služby a členství : Standard průkaz, Smart průkaz a Prémium průkaz, jako všude jinde v Evropě.

Noví kolegové ze SeaHelp Slovakia kolem vedoucího provozu Eugena Krajčoviče byli připraveni na nové úkoly a absolvovali ve dnech 13. až 16.11.2023 speciální školení se zkušenými zaměstnanci SeaHelp v centrále SeaHelp v chorvatském Punat. Po dobu školení trénovali vlečení na volné vodě i v maríně / double pack/ odčerpávání vody z lodi, opravy netěsností, kudy by mohla voda pronikat do lodi a stažení lodi na vodu v případě lehkého nasednutí na břeh. Následovalo i teoretické školení : jak profesionálně plnit zadání, stanovení priorit při přijímání několika hovorů nebo hlášení o nehodách současně, zaznamenávání výjezdů a správné informování zákazníků po telefonu.

Aby bylo možné zaručit obvyklý vysoký standard SeaHelp při koordinaci operací na slovenském Dunaji, budou všechny mise na Slovensku v budoucnu koordinovány prostřednictvím operačního střediska Adria v Punatu. Další informace o výhodách a členství naleznete na www.sea-help.eu .

V případě nouze lze od 1. června 2024 přivolat záchranné čluny SeaHelp z Bratislavy na telefonních číslech 0043 50 43 112 nebo 00385 919 112 112 nebo pomocí praktické mobilní aplikace SeaHelp.

autor: Matt. Müncheberg

redakce lode.cz

<< Předchozí

Přehled článků

Následující >>